strona główna Kontakt
 
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Polskie środowisko kosmetyczne zapoznało się z makijażem permanentnym na I kongresie kosmetycznym w PSK w kwietniu 1992 roku. Wówczas to kosmetyczka z Holandii Iwona Hettinga wykonała makijaż ust.

W przypadku makijażu permanentnego pigment wprowadzany zostaje w warstwę naskórka na głębokość od 0,3 mm do 0,8 mm. Do makijażu permanentnego używa się specjalnych do tego przeznaczonych pigmentów.

Komu jest potrzebny makijaż permanentny?

  • kobietom aktywnym i zadbanym pozwala zaoszczędzić czas na powtarzanie codziennych czynności związanych z wykonaniem makijażu,
  • osobom z wadą wzroku i osobom starszym, które nie są w stanie namalować równych linii,
  • kobietom w wieku dojrzałym, które tracą wyrazistość rysów,
  • ludziom pokrzywdzonym w wypadkach, osobom po chemioterapii i po przeszczepach, cierpiących z powodu blizn i przebarwień skóry

Makijaż permanentny jest niezastąpiony podczas letnich i zimowych wakacji oraz dla osób uprawiających sport.

Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze od 3 do 5 lat. Zależy to jednak od wielu czynników. Po zabiegu makijaż jest bardzo intensywny. Wraz z procesem regeneracji naskórka barwy bledną w ok. 40 %. Makijaż utrwala się ostatecznie 2-4 tygodnie i po tym czasie może być wykonanie dopigmetowanie.

Wykonanie makijażu permanentnego po raz pierwszy składa się z 2 sesji. Przed wykonaniem konieczny jest osobisty kontakt aby omówić szczegóły, kolorystykę i ocenić kondycję skóry.